top of page
עיצוב.png
 ערין כמאל דקסה 
נטורופתית מוסמכת ומנחת הורים 
מייסדת את גישת האכילה המחזקת 
אכילה שמחזקת את המודעות לבריאות ולהתנהגות 
DSC_9660.jpg

ו

מאז שהייתי ילדה קטנה ,ידעתי שאני רוצה להיות משהו שמשפיע לטובה על אנשים מסביבי, כדי ליצור ולייצר עולם יותר טוב ובטוח עבור כולנו .
מאז שהייתי ילדה קטנה, ידעתי שאני הולכת לבחור במקצוע שישפר את הסביבה שבה אני חיה, הקרובה והרחוקה.
בתור ילדה לא ידעתי שקוראים לזה אורח חיים ושזה מקצוע שאפשר ללמוד אותו, להתעמק בו ודרכו לעזור לאנשים אחרים.
-
הרצון שלי לעזור לסייע וללמוד לא התחיל סתם כך. גדלתי לסבתא שהייתה פורצת דרך בחברה הדרוזית, היא הייתה האישה הדרוזית הראשונה שיצאה בסוף שנות החמישים של המאה הקודמת, כנגד כל הסיכויים, ולמרות כל ההתנגדויות, ללמוד, והייתה הדרוזית הצעירה היחידה מתוך כמה שהצליחה במבחן המְמשלתי ללמידת מקצוע הסיעוד ועבדה לאחר מכן כאחות.
-
לאורך כל הילדות שלי ראיתי את ההשקעה שלה במקצוע, את הגישה השונה והמתקדמת שלה לבריאות ולחיים בריאים. סיפור ההצלחה שלה השפיע על התפיסה שלי בחיים, על השאיפה שלי ללמוד וגם  על החזון שלי.
-
כשגדלתי החלטתי ללמוד את המקצוע שעבורי הוא "מקצוע לחיים" שבעזרתו אני אוכל לעזור להרבה אנשים, הורים, ילדים ומשפחות לשפר את אורח ואיכות החיים שלהם. 
התחלתי ללמוד לימודי הנטורופתיה ובמהלך שנת הלימודים השנה אובחנתי עם הפרעת קשב וריכוז, דבר שגרם לי לצאת למסע טיפול עצמי בדרך טבעית, דרך המזון אותו אני צורכת.
בסיום ארבע שנות לימוד בחרתי להרחיב את הידע שלי בתחום הטיפול הטבעי והתנהגותי בהפרעות קשב וריכוז ואכילה רגשית, וכך אחרי שנתיים נוספות של למידה מעמיקה התחלתי לפגוש אנשים והורים ולעזור להם בדרך טבעית שאני הכי מאמינה בה וחיה לפיה.

.
ברגע שקיבלתי את אחד התארים החשובים ביותר- את התואר אמא, התחלתי לחשוב איך אני מגדלת את הילד שלי בגישה בריאה, מעצימה, ומחזקת. 
גישה שתגרום לו להיות מודע לעצמו ולגוף שלו כבר מגיל צעיר, תעזור לו להבדיל בין המזונות הבריאים והמזונות הפחות בריאים ותסייע לו לקבל את הבחירה הנכונה תוך תחושת העצמה.
קיבלתי הרבה תגובות מהסביבה על הגישה השונה שלי, אחת שבלטה מאוד הייתה : "הוא ילד קטן שעדיין לא מבין כלום - תני לו ליהנות" !
תגובה זו הדהדה לי בראש לאורך זמן והובילה אותי לשאול את עצמי הרבה שאלות שבסופם הגעתי לכמה מסקנות, מסקנות שהפכו להיות אבני הבסיס בדרך החינוך שלי ואני משתפת אתכן בעיקריות שבהן:
1. ילדים הם בני אדם, הגיל הקטן שלהם לא אמור להשפיע על הגישה שלנו כך שאם נתייחס אליהם כמו שהיינו רוצים שיתייחסו אלינו הקשר בינינו היה יותר חזק ומועצם .
2. ילדים מבינים וקולטים הכל והגישה שלנו אליהם בילדות משפיעה על הבגרות שלהם ועל התפיסה שלהם בעתיד .
3. אנחנו אוכלים בשביל לחיות ולא חיים בשביל לאכול , זה המסר הבסיסי שאותו מומלץ / צריך להעביר לילדים שלנו, בכך האוכל הוא לא הגורם העיקרי להנאה בחיים ויש הרבה דברים אחרים שגורמים לנו ליהנות בחיים .

חוויית ההורות שלי ביחד עם החוויה שלי מליווי המשפחות והאימהות לימדו אותי הרבה, במיוחד על הגישה שלנו כאימהות, איך אנחנו רואות ומתייחסות לאוכל וגם איך אנחנו מהוות דוגמא אישית לילדים שלנו.
החלטתי להתעמק עוד ולחקור לעומק את השפעת המזון שאותו אנו מכניסים לגוף, השפעתו  על ההתנהגות שלנו ושל הילדים שלנו, התפיסה העצמית שלנו לגבי עצמנו והשפעתו גם על התגובות שלנו. במקביל התעמקתי בדרך  ליצירת הרגלי האכילה והשפעת המוח על האכילה.
.
המחקר הזה הוביל אותי לפתח שיטה ייחודית - שיטת האכילה המחזקת
שנועדה לעורר ולחזק את המודעות לבריאות באופן כללי  ולהתנהגות מעצימה דרך אכילה נכונה ובריאה
.
כיום אני מלמדת אימהות ונשים ומעבירה אותן תהליכים לחיבור לאכילה נכונה ומחזקת שמטרתה להיות מודעות להתנהגות, לתפיסה ולאכילה בריאה  תוך כדי שינוי הרגלים ותגובות.
עושה זאת דרך : האקדמיה לאכילה מחזקת (באון ליין) שמותאמת לאימהות ונשים עסוקות ורוצות לשפר את איכות החיים שלהן בדגש על אכילה בריאה ומודעת.
או דרך קורס בוחרים באכילה מחזקת (באון ליין) שדרכו לומדים את גישת האכילה המחזקת לעומק ולאחר סיום הלימודים ניתן לעסוק בתחום
או ליווי מותאם אישית בקליניקה או באון ליין לבחירתכן.
מוזמנות ליצור קשר,
שלכן,
ערין
רוצה לבדוק התאמה לתוכנית שמצאה חן בעינייך ?
מלאי את פרטייך עכשיו 

תודה על הפנייה

bottom of page