top of page

איך לגדל ילד עצמאי דרך אוכל ?

כולנו כהורים רוצים לגדל ילדים עצמאיים,

שעושים את הדברים לבדם, ואוכלים את הארוחה בכוחות עצמם.

נכון שלגדל ילד עצמאי דרוש מאתנו לשחרר כמה הרגלים ותפיסות אך גם זה דורש מאתנו לסמוך על הילד שהוא יודע לעשות את הדברים, לבחור את המזון שהוא רוצה, להכין ולאכול בעצמו –

ואם לא אז אנחנו נלמד אותו עד שהוא יעשה זאת בעצמו .


הרבה הורים עושים את הטעות הזאת,

שהם מכינים את האוכל, מאכילים, מציווים תנאים לסיום הארוחה (אם תסיים את הארוחה אז תקבל שוקולד) או שמנסים לשכנע את הילד לאכול בריא כדי לוודא שהוא באמת אכל.

בעצם במצבים האלה הם מקטינים את הסיכוי שהילד יהיה עצמאי באוכל וקשוב לעצמו, ליכולות ולגוף שלו.

 


אז איך מומלץ לעשות כדי לגדל ילד עצמאי באוכל (מגיל צעיר) ובאותו זמן לוודא שהוא מקבל רוב אבות המזון מבלי שנרדוף אחריו על האוכל - הנה 3 טיפים מנצחים :1. לדעת שהתפקיד שלנו ההורים הוא בחירת סוג המזון

ותפקיד הילד לאכול את הכמות שמתאימה לו :  הרבה הורים נלחצים מזה שהילד שלהם לא אוכל מספיק, לא מסיים את הצלחת או שלא אוכל בכלל (תכלס אין דבר כזה ילד שלא אוכל בכלל) וזה גורם להם "לרדוף" אחרי הילד כדי שיסיים את הצלחת או את הכמות שהם חושבים שהוא צריך לאכול. אך בפועל גישה זו מעודד את הילד להתנגד לאוכל בריא ואף לפתח תלות בהורים או בפיצוי שיתנו לו כאשר יסיים את הצלחת. וכאשר אנחנו רוצים לגדל ילד שהוא עצמאי באוכל, אנחנו רוצים לדעת ולזכור שהתפקיד שלנו כהורים זה להציע את סוג המזון הנכון שאותו אנחנו רוצים שהילד יאכל ולתת לו לבחור את הכמות ואת הדרך שבה הוא יאכל.


2. לאכול ארוחה משפחתית לפחות פעם ביום / יומיים : כבר מגיל צעיר מומלץ להטמיע את ההרגל ארוחות משפחתיות (לפחות משפחה גרעינית) ולתת לילד לשבת על כיסא אוכל משלו עם צלחת וסכו"ם משלו ולתת לו לבחור את סוג האוכל שהוא רוצה שנשים לו בצלחת שלו (ממה שמוגש על השולחן). הרבה פעמים אנחנו ההורים שמים לילד את האוכל בצלחת לפי מה שאנחנו חושבים שהם יאכל ולא נותנים לו את האפשרות לבחור.

בנוסף, ארוחה מסוג זה תחשוף את הילד לאווירת הארוחה המשפחתית ותעניק לו תחושת העצמאות באוכל במיוחד אם הוא רואה את ההורים אוכלים מולו בכוחות עצמם .


3. לתת לילד לעזור בהכנת הארוחה : מומלץ מאוד לשתף את הילדים בהכנת הארוחה (לפחות ארוחה אחת ביום), זה יכול להיות בהכנת האוכל עצמו (הכנת סלט / שטיפת הירקות) או בעריכת השולחן . עזרה מסוג זה תעצים את המסוגלות של הילד ואת תחושת העצמאות שלו. לסיכום,

אחד הכללים הבסיסיים בגידול ילדים עצמאיים שבוחרים באוכל בריא ומזין זה לחשוף אותם מגיל צעיר לאותם מזונות בריאים, לאפשר להם לבחור את המזון שהם רוצים ולאכול, לסמוך ולדעת שהם בוחרים את המזון המתאים לגוף שלהם.# מילד שלא אוכל בריא לילד שבוחר בעצמו באוכל בריא - תוך מפגש אחד בלבד :


הרבה משפחות ובמיוחד אימהות חוות לא מעט אתגרים עם הילדים במיוחד בנושא התזונה.

ובמציאות היום שבו המזון המעובד נגיש, זמין, מהיר ומושך את הילדים המשימה של לגדל ילדים עצמאיים שהבחירה הטבעית והאוטומטית שלהם תהיה מזון בריא הופכת למאתגרת עוד יותר.

כתוצאה מזה רוב האימהות וההורים לא שמים את הנושא הזה בסדר העדיפות שלהם, מדלגים על מציאת הפתרון המתאים, מתייאשים מהר ויש מצב שגם מוותרים וזורמים עם המציאות. כי הם חושבים שזה ידרוש מהם הרבה מאמץ נפשי וזמן.

ולצערי זה הדבר הראשון שפוגע בבריאות הילדים וגורם למצבים בריאותיים שונים להתפתח.


ובמצב כזה אני רוצה ויכולה לעזור.

בעצם כאשר אנחנו ביחד מוצאים את הדרך הנכונה והמדויקת שתגרום לילד שלך לבחור באופן עצמאי ואוטומטי באוכל מזין ובריא האתגרים מצטמצמים והיישום הופך למהנה ומזמין.

למה ? כי הצעדים שבחרנו מותאמים באופן אישי לילד ולכם.


לכן,

אם החלום שלך זה לגדל ילדים בריאים שבוחרים בעצמם באוכל בריא ומזין

ואם את רוצה להפוך מאימא שכל הזמן דואגת לבריאות הילדים ומעירה להם על התזונה לאימא רגועה ובטוחה שיודעת שהילדים שלה אוכלים בריא וטוב


אני מזמינה אותך לפגישת אישית VIP -

שבמהלכה תדעי איזה מזון מתאים תגישי לילדים, איך תצליחי לצמצם את ההתנגדויות לאוכל בריא ומזין, איך תגדלי ילדים שהבחירה הטבעית שלהם תהיה ירקות, פירות ומזון טבעי

ואחריה תצאי עם תוכנית תזונתית מותאמת אישית לאורח חיים בריאים, מעצימים ורגועים.

והכי חשוב שכל זה בפגישה אחת בלבד (ללא התחייבות).


כמו כן, בפגישה תקבלי אבחון מעמיק ומדויק למצב התזונתי שיש לכם בבית, נאבחן מה משפיע על התזונה שלכם וגורם לילדים שלך לא לאכול בריא ונתאים את הצעדים הנכונה והבריאים לאכילה בריאה ומאוזנת שמתאימה לכם, לכל אחת מהילדים ולסדר יום שלכם.


לפרטים נוספים ותיאום מועד שלחי לי הודעה לטלפון 052-427-5135

(או לחצי על הכפתור כאן למטה)

Comments


bottom of page