top of page

להירגע דרך האוכל

כולנו עוברים תקופה ממש לא פשוטה, תחושה של פחד, חשש, מחנק, חרדה, קשיי שינה ומחשבות מרובות.

כולנו נמצאים באותה סירה, וכולנו צריכים ואף חייבים להיות חזקים למען עצמנו, הילדים שלנו וכל אדם קרוב או רחוק שזקוק לנו. אני יודעת שבזמן אמת, בזמן הקושי קשה לחשוב על משהו אחר, משהו יותר אופטימי !

אבל בפועל האופטימיות והתקווה היא זו שתעזור לנו לעבור את זה בהצלחה ולהגיע ליום שאחרי עם ניצוץ של אמונה וביטחון.פשוט וקל זה לא, אבל אם נסכים להסתכל על הדברים הטובים שנמצאים סביבנו ובעולם הזה נבין שאנחנו חיים בשפע.

ולמרות כל הקושי והכאב עדיין יש לנו את המצרכים הבסיסיים כדי להתקיים, ואחד מהם זה האוכל. אותו מצרך בסיסי חשוב שכולנו מחפשים אותו בכל זמן (גם בימים רגילים).
כך שבזמנים קשים הגוף שלנו באופן אוטומטי ולא מודע שולח אותנו לחפש אוכל, כי זה מה שהוא יודע וזוכר מהילדות. והאוכל הוא בעצם צורך הישרדותי בסיסי לקיום שלנו, ומהסיבה הזו אנשים בשעת לחץ, מתח וחרדה מחפשים יותר אוכל וצורכים כמות יותר גדולה של מזון.

ויחד עם זאת, פעולת הלעיסה, המציצה והשתייה מרגיעה אותנו. כך שזה עוד סיבה ללמה אנחנו מחפשים יותר אוכל בתקופה זו או יותר נכון להגיד למה אנחנו אוכלים יותר בתקופה זו.


עכשיו, אחרי שאנחנו מבינים ומודעים לצורך שלנו באוכל בואו נעמיק טיפה, ונהיה מודעים למזונות שיכולים לסייע לנו בתקופה זו. אותם מזונות שיכולים לשמור על הבריאות הגופנית ולסייע לבריאות הנפשית. אותם מזונות שמשפיעים על המצב רוח שלנו ויכולים להרים לנו את המורל.

בעצם הטבע / היקום הבריאה מגישים לנו מזונות טבעיים אילו כדי לשמור עלינו ולעזור לנו לעבור אתגרי החיים בחיבור פנימי וחיצוני.

כך כאשר אנחנו חווים חוסר אנרגיה, תסכול, מתח, וחרדה באופן אוטומטי ולא ידוע הולכים ומחפשים מתוקים וסוכרים, כי חושבים שמזון מסוג זה יכול לשפר את המצב רוח ולתת לנו אנרגיה – ולצערי זו טעות !

כי מזונות מתוקים שמכילים סוכרים תעשייתיים ובריכוז גבוה משפעים רק על רמות הסוכר והאינסולין בגוף ולא על אותם הורמונים שמעלים את המצב רוח, דבר שיוצר פיצוי רגשי רגעי וצורך עז באכילה ממשוכת (כתוצאה מהשינויים ברמות הסוכר) שמובילה לרגשות אשם, תסכול נוסף, מתח פיזי / גופני וביקורת עצמית. והדבר האחרון שאנחנו רוצים שיקרה לנו בתקופה זו זה להיכנס למעגל התלות באוכל, מצבי חולי ופגיעה בבריאות הגופנית.


אז על מנת לשמור על עצמנו גופנית, לשפר את המצב רוח שלנו כדי שנוכל לעזור לאחרים שזקוקים לנו ולהעלאת את המורל בעזרת אוכל טבעי בעיקר אצל הילדים - אני משתפת אותכם בחמישה קבוצות של מזונות שמומלץ מאוד להרבות מהצריכה שלהם :

1. קבוצה ראשונה :

מאכלים עשירים בנוגדי חמצון אשר נלחמים ברדיקאליים החופשיים המשתחררים מהגוף בזמני מתח ולחץ .

# דוגמא למאכלים מומלצים :

פירות יער, ירקות ירוקים, כרובית, פלפלים בכל הצבעים, פירות הדר, אבקת קקאו, שוקולד מריר, גרעיני דלעת, שמן זית איכותי, תמרים.

2. קוצב שניה :

מאכלים עשירים באשלגן וויטמינים ממשפחת B אשר מחזקים את הגוף ותומכים בו בדגש על מערכת העצבים.

# דוגמא למאכלים מומלצים :

דגנים מלאים - כמו : אורז מלא, קינואה, דוחן, גריסי פנינה, קטניות - כמו : עדשים, שעועית אדומה ושעועית מש ,

אגוזים במגוון סוגים - כמו : פקאן, אגוזי מלך, שקדים (רצוי מושרים), בוטנים , גרעיני חמניות וגרעיני דלעת.

3. קבוצה שלישית :

פחמימות מורכבות אשר מתעכלים ונספגים באיטיות, דבר שמעלה את חושת השובע, משפר את ההרגשה וגורם לנו לחפש פחות אוכל. חשוב לציין שרוב הפחמימות המורכבות מכילים גם קבוצה רחבה של ויטמינים ומינראליים אשר תומכים בגוף ומשפרים את תהליכי העיכול. # דוגמא למאכלים מומלצים :

דגנים מלאים - כמו : שיבולת שועל , כוסמין , קינואה אדומה ולבנה , אורז מלא, גריסי פנינה.

4. קבוצה רביעית :

מאכלים שעשירים במגנזיום אשר משחררים את השרירים והגוף, מחזקים את מערכת הלב וכלי דם ותומכים בתפקוד בלוטת יותרת הכליה (אותה בלוטה בעובדת בצורה מוגברת בזמן לחץ). # דוגמא למאכלים מומלצים :

שקדים (רצוי להשרות אותם במים), אגוזים , ירקות ירוקים, חסה, בננה, טחינה גולמית, שעועית לבנה מבושלת, חומוס מבושל, סלמון מבושל, גרעיני חמנייה, תמרים.

5. קבוצה חמישית :

מאכלים עשירים באבץ שתורמים לחילוף החומרים של חומצות השומן החיוניות כדי ליצור סרוטונין אותו הורמון המשפר את המצב רוח ומפוגג מתחים ולחצים . # דוגמא למאכלים מומלצים :

זרעי שומשום (טחונים), טחינה גולמית, קטניות - כמו : חומוס, שעועית מש / אדומה / לבנה, חומוס , סוגים שונים של אגוזים , זרעי פשתן טחונים, גרעיני חמנייה, גרעיני דלעת, תרמים.
עכשיו יש לכם מגוון רחב של מזונות שמומלצים לצריכה,

אותם מזונות שמשפרים את הבריאות הגופנית, מעלים את המורל ומשפעים על המצב רוח

ויחד עם זאת נשאלת השאלה :

איך מעשירים את התפריט של הילדים במזונות אילו ?


מצב הרוח של הילדים מתבטא בהתנהגות ובתגובות שלהם במשך היום , כך שהצריכה היומית שלהם למזון משפיעה באופן ישיר על המצב הרגשי וההתנהגותי.

לכן, אנחנו כהורים רוצים בהחלט לשפר את הצריכה שלהם התזונתית ולהעשיר אותה במזונות שמשפעים על הבריאות הגופנית והנפשית.

אז אני אדגיש את חמשת המזונות מתוך חמשת הקבוצות שהכי מומלץ להכניס לתזונה היומית :


- שיבולת שועל (דגן הפלא) :

אותו דגן שעשיר בוויטמינים מקבוצה B , מינראליים ועוד חומרים אשר משפעים על מערכת העצבים, משפרים את תפקוד הגוף ומסייעים לתחושת השובע ולהרגשה הכללית.

- תרד :

אותו ירק ירוק עשיר בנוגדי חמצון, סיבים תזונתיים וחומצה פולית שתומכים ומשפרים את פעילות מערכת העצבים ומסייע להורדת הורמוני הלחץ בגוף.

- אדממה / פולי סויה :

אותה קטנייה עשירה בסיבים תזונתיים שמשפרים את העיכול, חומצה פולית ואומגה 3 שמשפרת את תפקוד המוח, ומשפיעה באופן ישיר על המצב רוח.

- דג סלמון :

אותו דג שעשיר באומה 3, ויטמין D, מגנזיום, אבץ, ועוד מינראליים אשר משפרים את הפעילות הקוגניטיבית ומעלים את המצב רוח. בנוסף לזה שהוא גורם לתחושת שובע ממשוכת ומהווה בסיס טוב לחלבון.

- ביצים (רצוי חופשיות) :

אותם חומצות שומן חיוניות וויטמין B12 שנמצאים בביצים מסייעים לבריאות הגופנית והנפשית של הגוף, בנוסף לך שהם גורמים לתחושת שובע ממושכת ומהווים מקור מצוין לחומצות אמינו חיוניות שהגוף צריך כדי לתפקוד .לסיכום,

אני רוצה לאחל לכולנו בשורות טובות,

שנצליח לשמור על עצמנו ועל המורל שלנו לטובתנו ולטובת המשפחות וכל מי שזקוק לנו.


כמו כן,

אני יודעת שיש הרבה אנשים והורים שזקוקים לתמיכה

ולכן אני רוצה להזמין אותכם ליצור איתי קשר ולקבל את המענה הזה .

אז אני פה לרשותכם אוזן קשבת, תומכת ומכוונת.

(ובמיוחד אם זה קשור באוכל או בילדים שלכם)

מוזמנים שלוח הודעה לטלפון : 052-427-5135


שלכם באהבה

ערין

Comments


bottom of page