top of page
ערין

נעים להכיר

פרח

ערין כמאל דקסה, נטורופתית מוסמכת ומנחת הורים, מייסדת גישת האכילה המחברת. מלמדת, מאמנת ומלווה אימהות להטמעת הגישה בביתן במטרה לגדל ילדים בריאים ומאושרים שמודעים לעצמם ומחוברים לרגשות שלהם.
גרה בדלית אל כרמל (כפר דרוזי בצפון הארץ), נשואה לנידאל ואמא לבירם. 

הסיפור שלי 

מאז שהייתי ילדה קטנה, ידעתי שאני רוצה להשפיע לטובה על האנשים מסביבי כשאגדל, כדי ליצור ולייצר עולם יותר טוב ובטוח עבור כולנו. ידעתי שאני הולכת לבחור במקצוע שישפר את הסביבה שבה אני חיה, הקרובה והרחוקה. בתור ילדה לא ידעתי שקוראים לזה אורח חיים ושזה מקצוע שאפשר ללמוד אותו, להתעמק בו ודרכו לעזור לאנשים אחרים.
הרצון שלי לעזור לסייע וללמוד לא התחיל סתם כך. גדלתי כנכדה לסבתא שהייתה פורצת דרך בחברה הדרוזית, היא הייתה האישה הדרוזית הראשונה שיצאה ללמוד בסוף שנות החמישים של המאה הקודמת, כנגד כל הסיכויים, ולמרות כל ההתנגדויות. היא הייתה הדרוזית הצעירה היחידה שהצליחה במבחן המְמשלתי ללמידת מקצוע הסיעוד ועבדה לאחר מכן כאחות.

לאורך ילדותי ראיתי את ההשקעה שלה במקצוע, את הגישה השונה והמתקדמת שלה לבריאות ולחיים בריאים. סיפור ההצלחה שלה השפיע על התפיסה שלי בחיים, על השאיפה שלי ללמוד וגם על החזון שלי.
כשגדלתי החלטתי ללמוד את המקצוע שעבורי הוא "מקצוע לחיים" שבעזרתו אני אוכל לעזור להרבה אנשים, הורים, ילדים ומשפחות לשפר את אורח ואיכות החיים שלהם. התחלתי ללמוד נטורופתיה ובמהלך שנת הלימודים השנייה אובחנתי עם הפרעת קשב וריכוז, דבר שגרם לי לצאת למסע טיפול עצמי בדרך טבעית, דרך המזון אותו אני צורכת. בסיום ארבע שנות לימוד, בחרתי להרחיב את הידע שלי בתחום הטיפול הטבעי והתנהגותי בהפרעות קשב וריכוז ואכילה רגשית, וכך אחרי שנתיים נוספות של למידה מעמיקה התחלתי לפגוש אנשים והורים ולעזור להם בדרך הטבעית שאני הכי מאמינה בה וחיה לפיה.

ערין

כשקיבלתי את אחד התארים החשובים ביותר, התואר "אמא", התחלתי לחשוב איך לגדל את הילד שלי בגישה בריאה, מעצימה, ומחזקת. גישה שתגרום לו להיות מודע לעצמו ולגוף שלו כבר מגיל צעיר, תעזור לו להבדיל בין המזונות הבריאים והמזונות הפחות בריאים ותסייע לו לקבל את הבחירה הנכונה תוך תחושת העצמה.

קיבלתי הרבה תגובות מהסביבה על הגישה השונה שלי. אחת שבלטה מאוד הייתה:
"הוא ילד קטן שעדיין לא מבין כלום - תני לו ליהנות"! תגובה זו הדהדה לי בראש לאורך זמן והובילה אותי לשאול את עצמי הרבה שאלות שבסופן הגעתי לכמה מסקנות. מסקנות שהפכו להיות אבני הבסיס בדרך החינוך שלי ואני משתפת אתכן בעיקריות שבהן:

  1. ילדים הם אמנם קטנים אך הם בני אדם - הגיל שלהם לא אמור להשפיע על הגישה שלנו, כך שאם נתייחס אליהם כמו שהיינו רוצים שיתייחסו אלינו הקשר בינינו יתחזק ויתעצם יותר.

  2. ילדים מבינים וקולטים הכל והגישה שלנו אליהם בילדות משפיעה על הבגרות שלהם ועל התפיסה שלהם בעתיד.

  3. אנחנו אוכלים בשביל לחיות ולא חיים בשביל לאכול - זה המסר הבסיסי שאותו מומלץ/צריך להעביר לילדים שלנו. האוכל הוא לא הגורם העיקרי להנאה בחיים ויש הרבה דברים אחרים שגורמים לנו ליהנות בחיים.

חוויית ההורות שלי ביחד עם החוויה שלי מליווי המשפחות והאימהות לימדו אותי הרבה, במיוחד על הגישה שלנו כאימהות, איך אנחנו רואות ומתייחסות לאוכל וגם איך אנחנו מהוות דוגמא אישית לילדים שלנו.
החלטתי להתעמק עוד ולחקור לעומק את השפעת המזון שאותו אנו מכניסים לגוף, השפעתו על ההתנהגות שלנו ושל הילדים שלנו, התפיסה העצמית שלנו לגבי עצמנו והשפעתו גם על התגובות שלנו. במקביל התעמקתי בדרך ליצירת הרגלי האכילה והשפעת המוח על האכילה. המחקר הזה הוביל אותי לפתח שיטה ייחודית - שיטת האכילה המחזקת שנועדה לעורר ולחזק את המודעות לבריאות באופן כללי  ולהתנהגות מעצימה דרך אכילה נכונה ובריאה.

כיום אני מלמדת, מלווה ומאמנת אימהות ונשים ומעבירה אותן תהליכים לחיבור לאכילה נכונה ומחזקת שמטרתה להיות מודעות להתנהגות, לתפיסה ולאכילה בריאה, תוך כדי שינוי הרגלים ותגובות.

הדרכים בהן אני עושה זאת:

"האקדמיה לאכילה מחזקת" (אונליין) - לאימהות ולנשים עסוקות הרוצות לשפר את איכות החיים שלהן בדגש על אכילה בריאה ומודעת.

הקורס "בוחרים באכילה מחזקת" (אונליין) - דרכו לומדים את גישת האכילה המחזקת לעומק ולאחר סיום הלימודים ניתן לעסוק בתחום או ליווי מותאם אישית בקליניקה או באונליין לבחירתכן.
מוזמנות ליצור קשר,
שלכן.

ערין ובנה
מדריכים בחינם
bottom of page